Kompiuterinių futbolo žaidimų serija – Championship Manager

Žaidimų naujienos


Kompiuterinių futbolo žaidimų serija – Championship Manager

Championship Manager (CM) – kompiuterinių žadimų serija, viena populiariausių futbolo komandos valdymo simuliacijų. Žaidimą sukūrė broliai Paulas ir Oliveris Collyeriai 1992 metais, vėliau žaidimą iki 2003 metų kūrė brolių įkurta kompanima Sports Interactive. 2003 metais Sports Interactive nutraukus bendradarbiavimą su žaidimą leidusia Eidos, Sports Interactive su Sega pradėjo kurti analogiško tipo žaidimų seriją Football Manager, kuris kuriamas Championship Manager programinio kodo pagrindu. Eidos, kuriai priklauso teisės į pavadinimą ir vartotojo interfeisą, su Beautiful Game Studios nuo 2004 metų kuria naujas Championship Manager versijas.

Istorija

Pirmoji žaidimo versija, išleista 1992 metais, nebuvo labai sėkminga. Žaidimas buvo parašytas neefektyvia programavimo kalba BASIC, žaidimui trūko analogiškuose konkurentų produktuose realizuotų funkcijų, pavyzdžiui, tikrų žaidėjų vardų. Po metų išleista nauja „Championship Manager 93/94“ versija jau realizuota C kalba buvo žymiai sėkmingesnė, išleidus šią versiją „Championship Manager“ tapo viena poluliariausia futbolo valdymo simuliacijų serijų.

1995 metų rugsėjį išleista „Championship Manager 2“ versija, 1996 ir 1997 metais išleisti versijos atnaujinimai, kuriuose atnaujinta žaidėjų duomenų bazė, pirmą kartą įtrauktos ne britų futbolo lyga (1996 metais Italijos Serie A, vėliau dar 8 kitų šalių lygos).

1999 m. kovą išleista „Championship Manager 3“ versija, kurioje buvo galima žaisti 15 įvairių lygų, galimas kelių žaidėjų žaidimas, žaidėjų duomenų bazėje buvo virš 25 000 įrašų, pridėta naujų taktikos keitimo, žaidėjų paieškos ir treniravimo galimybių. 1999, 2000 ir 2001 metais išleisti sezoniniai duomenų bazių atnaujinimai, kuriais žaidimas papildytas 12 naujų lygų, keliom papildomom funkcijom. 2002 balandį išleista pirma versija pritaikyta Xbox platformai.

2003 m. kovo 28 dieną išleista „Championship Manager 4“ versija jau per pirmą dieną tapo greičiausiai perkamu PC platformai skirtu žaidimu. Šioje versijoje jau buvo 39 futbolo lygos, sukurta galimybė matyti dvimatį rungtynių vaizdą. ais pačiais metais išleistas versijos atnaujinimas „Championship Manager 03/04“ tapo paskutine Sports Interactive kurta versija.

Sports Interactive ir Eidos nutraukus bendradarbiavimą, Eidos pradėjo kurti naujas „Championship Manager“ versijas su Beautiful Game Studios. „Championship Manager“ pagrindu Sports Interactive toliau leidžiama Football Manager serija labai panaši į ankstesnes CM versijas, tuo tarpu maujosios „Championship Manager“ versijos kurtos nuo pradžių, todėl iš esmės skiriasi nuo ankstesnių versijų. „Championship Manager 5“ versija išleista keturiais mėnesiais vėliau nei planuota – 2006 m. kovo 31 d. Balandžio mėnesį išleista PSP platformai pritaikyta versija, gegužės mėnesį – XBox ir Playstation 2 platformoms pritaikytos versijos.


12345 (1 balsai, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...


Apie Zaidimupasaulis.com:

Jei esi tikras žaidimų fanatikas, atsidūrei tinkamoj vietoj tinkamu laiku. Mūsų svetainėje Zaidimupasaulis.com rasi informacijos apie viską, kas rūpi žaidėjams visame pasaulyje. Tai yra išskirtinė proga sužinoti šviežiausią informaciją ir kas mūsų laukia ateityje. Patyrę srities specialistai dalinasi savo įžvalgomis apie žaidimus, jų patobulinimus ir galimas žaidimo strategijas. Jei esi susidomėjęs šiomis temomis, ši internetinė svetainė atsakys į rūpimus klausimus. Tapk bendruomenės dalimi ir sužinok, su kokiais iššūkiais susiduria kiti žaidėjai. Dar viena svarbi sritis yra oficialios naujienos iš žaidimų kūrėjų, kurios bent trumpai praneša, kokia linkme ir kada bus vystomas žaidimas. Jei nori būti informuotas, sek informaciją mūsų puslapyje ir praplėsk savo žinias. Kai viskas keičiasi taip greitai, tiesiog būtina palaikyti tempą ir neatsilikti. Būk inovatyvus ir gudrus žaidėjas – viskas priklauso tik nuo to, kiek informacijos sugebėsi surinkti ir kaip tai panaudosi kuriant savo taktiką. Tai padės tau tapti efektyvesniu ir pasiekti užsibrėžtų tikslų greičiau. Galbūt tavo strategija pasenusi ir laikas ją atšviežinti? Zaidimupasaulis.com yra būtent ta vieta, kurioje galėsi pasisemti naujų idėjų ir sukurti planą, kaip jas įgyvendinti. Nėra nieko geresnio nei aplenkti varžovus ir nemaloniai juos nustebinti. Kartais sėkmė nepriklauso nuo to, kiek daug darbo tenka įdėti, o nuo to, kaip strategiškai viskas įgyvendinama. Reikėtų nenuvertinti ir mažų detalių, kurios padeda optimizuoti žaidimą ir paspartinti teigiamus pokyčius. Akivaizdu, kad rasi daug įdomių įžvalgų Zaidimupasaulis.com svetainėje – priklausys tik nuo tavo sugebėjimų, kaip tuo pasinaudosi. Išbandyk naujus kelius į sėkmę ir pasisemk patirties iš kitų – tokiu būdu tapsi vienu iš pažangiausių žaidėjų ir galėsi diktuoti savas taisykles!
Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *