Nuotykių žaidimai

Žaidimų naujienos


Nuotykių žaidimai

Nuotykių žaidimai (taip pat „kvestai“, „adventure games“) yra kompiuterinių žaidimų žanras, kuriame svarbiausia yra siužetas, istorija. Šia prasme jis atitinka kitus istorijos perteikimo būdus – grožinę literatūrą, filmus, spektaklius.

Nepaisant žanro pavadinimo, nuotykių žaidimų siužetai toli gražu ne visada būna nuotykiniai – daug yra detektyvinių, siaubo žaidimų, taip pat dramų, psichologinių trilerių ir kitų.

Geru nuotykių žaidimu paprastai laikomas toks, kurio siužetas yra įdomus, herojai tikroviški. Kaip ir su kitais istorijų perteikimo būdais, kai kurių žaidėjų tarpe populiarūs sunkūs, liūdni, verčiantys pamąstyti siužetai, o kitų – linksmesni ir paprastesni.

Gryno žanro nuotykių žaidime paprastai nereikia šaudyti, valdyti transporto priemonės ar atlikti kitų kitų žanrų žaidimams įprastų veiksmų; žaidėjas paprastai tik valdo herojų įprastinėse situacijose – kur šiam eiti, su kuo kalbėti, ką sakyti, ką daryti. Šitaip siužetas vystosi toliau; paprastai visa istorija būna sugalvota iš anksto, tačiau konkrečios aplinkybės priklauso nuo žaidėjo veiksmų. Šių žaidimų veiksmas trunka ilgai, ilgiau, nei filmas (nors skirtingų žaidimų trukmės labai skiriasi) – peržaidimas žinant, kaip ką daryti, gali užtrukti kelias paras (vien dėl dialogų, videointarpų ilgumo).

Be siužeto, kai kuriuose žanro žaidimuose svarbus dalykas yra taip vadinami „galvosūkiai“, kurie ir yra pagrindinė priežastis, neleidžianti žaidėjams iš pirmo karto greitai pereiti žaidimo. Tai yra vietos, kuriose žaidėjas turi sugalvoti, kaip herojui pasiekti tam tikrą tikslą. Kai kuriems fanams labiau patinka į galvosūkius orientuoti žaidimai – kitiems labiau patinka, kai yra grynas siužetas.

Dėl savo specifikos nuotykių žaidimų paprastai negalima žaisti keliese, be to, jų žaidimas iš naujo tik leidžia geriau įsigilinti į siužetą (viskas bus panašu, kaip ir žaidžiant pirmą kartą) ir nesuteikia naujų potyrių, kaip kitų žanrų žaidimai. Dėl to gerėjant grafikai, nuotykių žaidimų užimama rinkos dalis ženkliai sumažėjo.

Iš kitų žanrų nuotykių žaidimai išsiskiria ir tuo, kad net ir labai seni žaidimai turi daug savo fanų (laikoma, kad geras siužetas nesensta, nepaisant pasenusios grafikos), o jų žaidimų siužetų kūrėjai fanų tarpe vertinami kaip ir filmų režisieriai ar knygų rašytojai. Žanro fanai statistiškai yra vyresni nei kitų kompiuterinių žaidimų žanrų, tarp jų didesnį procentą sudaro moterys.


12345 (1 balsai, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...


Apie Zaidimupasaulis.com:

Jei esi tikras žaidimų fanatikas, atsidūrei tinkamoj vietoj tinkamu laiku. Mūsų svetainėje Zaidimupasaulis.com rasi informacijos apie viską, kas rūpi žaidėjams visame pasaulyje. Tai yra išskirtinė proga sužinoti šviežiausią informaciją ir kas mūsų laukia ateityje. Patyrę srities specialistai dalinasi savo įžvalgomis apie žaidimus, jų patobulinimus ir galimas žaidimo strategijas. Jei esi susidomėjęs šiomis temomis, ši internetinė svetainė atsakys į rūpimus klausimus. Tapk bendruomenės dalimi ir sužinok, su kokiais iššūkiais susiduria kiti žaidėjai. Dar viena svarbi sritis yra oficialios naujienos iš žaidimų kūrėjų, kurios bent trumpai praneša, kokia linkme ir kada bus vystomas žaidimas. Jei nori būti informuotas, sek informaciją mūsų puslapyje ir praplėsk savo žinias. Kai viskas keičiasi taip greitai, tiesiog būtina palaikyti tempą ir neatsilikti. Būk inovatyvus ir gudrus žaidėjas – viskas priklauso tik nuo to, kiek informacijos sugebėsi surinkti ir kaip tai panaudosi kuriant savo taktiką. Tai padės tau tapti efektyvesniu ir pasiekti užsibrėžtų tikslų greičiau. Galbūt tavo strategija pasenusi ir laikas ją atšviežinti? Zaidimupasaulis.com yra būtent ta vieta, kurioje galėsi pasisemti naujų idėjų ir sukurti planą, kaip jas įgyvendinti. Nėra nieko geresnio nei aplenkti varžovus ir nemaloniai juos nustebinti. Kartais sėkmė nepriklauso nuo to, kiek daug darbo tenka įdėti, o nuo to, kaip strategiškai viskas įgyvendinama. Reikėtų nenuvertinti ir mažų detalių, kurios padeda optimizuoti žaidimą ir paspartinti teigiamus pokyčius. Akivaizdu, kad rasi daug įdomių įžvalgų Zaidimupasaulis.com svetainėje – priklausys tik nuo tavo sugebėjimų, kaip tuo pasinaudosi. Išbandyk naujus kelius į sėkmę ir pasisemk patirties iš kitų – tokiu būdu tapsi vienu iš pažangiausių žaidėjų ir galėsi diktuoti savas taisykles!




Taip pat skaitykite...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *