Counter strike: Populiariausias žaidimas Lietuvoje?

Žaidimų naujienos


Counter strike: Populiariausias žaidimas Lietuvoje?

Counter-Strike ko gero populiariausias tinklo žaidimas Lietuvoje. Jei dar kam neteko susidurti su šiuo žaidimu kviečiame perskaityti CS aprašymą. Taip pat lauksime jūsų komentarų bei nuomonių apie šį žaidimą (komentarai apačioje).

Counter-Strike (arba tiesiog CS) – Valve Software kompanijos kompiuterinis žaidimas, taktinė šaudyklė. Žaidžiamas vietiniame tinkle arba internete. Visame pasaulyje Counter-Strike žaidimo buvo parduota daugiau nei 19,5 mln. kopijų.

Esmė

Žaidimo esmė yra kovoti vienai komandai prieš kitą šaunamaisiais ginklais, peiliais arba granatomis. Yra dvi komandos: teroristai ir counter-teroristai (antiteroristai). Už kiekvieną nušautą kitos komandos žaidėją gaunamas taškas. Raundą laimi ta komanda, kuri nukauna visus kitos grupuotės žaidėjus. Taip pat „de_“ žemėlapiuose teroristai laimi raundą, susprogdina C-4, o counter-teroristai dar gali laimėti, nukenksmindami teroristų padėtą bombą. „cs_“ žemėlapiuose CT (counter-teroristai) gali laimėti raundą išlaisvinę visus teroristų įkaitus (angl. Hostages). Specialiuose žemėlapiuose („as_“) teroristai gali laimėti raundą nušovę VIP asmenį, kuriuo atsitiktinai tampa kuris nors iš counter-teroristų.

Žaidime reikia pasirinkti, už ką nori žaisti – už antiteroristus (angl. Counter-Terrorists) ar už teroristus (angl. Terrorists). Jeigu žaidžiama už antiteroristus, reikia šaudyti teroristus, ir atvirkščiai.

Taip pat galima kurti vadinamuosius žemėlapius (angl. map). Juose galima žaisti patinkančiu būdu.

Žemėlapiai

Dauguma žemėlapių skirstomi į grupes, kurias dažniausiai nurodo pirmosios pavadinimo raidės:

* de_ (sutrumpinimas iš „defusion“; angl. defusion – nukenksminimas (apie bombą)) – kone daugiausia žemėlapių prasideda būtent taip. Šio tipo žemėlapiuose teroristai turi padėti C-4 ir apsaugoti ją nuo nukenksminimo, kol bomba sprogsta (arba, kaip ir visuose žemėlapiuose, iššaudyti priešininkus), kad laimėtų raundą. Jei bomba sprogsta, ją padėjęs žaidėjas gauna 3 taškus. Kad laimėtų raundą, counter-teroristai turi nukenksminti bombą (arba išžudyti priešininkus). Bombą nukenksminęs žaidėjas gauna 3 taškus. Populiariausi šio tipo žemėlapiai:
o de_dust2
o de_dust
o de_dust2x2
o de_inferno
o de_nuke
o de_prodigy
* cs_ – dar vienas dažnas žemėlapių tipas. Ten counter-teroristai dažniausiai turi išlaisvinti įkaitus, o teroristai turi to neleisti. Nors yra išimčių – žemėlapių, kuriuose nėra įkaitų, pvz., cs_deagle5. Populiariausi šio tipo žemėlapiai:
o cs_italy
o cs_militia
o cs_assault
o cs_siege
o cs_max
* as_ (sutrumpinimas iš assasination) – retas žemėlapių tipas. Čia teroristai turi nužudyti VIP asmenį, kuriuo tampa kažkas iš counter-teroristų. Tokiu atveju jie laimi raundą. Counter-teroristai laimi raundą, jei VIP asmuo patenka į saugią zoną. Populiariausias ir bene vienintelis dažniau pasitaikantis žemėlapis iš visų šio tipo žemėlapių – as_oilrig.
* awp_ – žemėlapių tipas, kuriame žaidžiama su AWP ginklu. Populiariausi žemėlapiai:
o awp_india
o awp_city
o awp_map_pro
o awp_dust
* aim_ – nedideli ir atviri žemėlapiai, t. y. teroristai nuo savo bazės mato counter-teroristus ir atvirkščiai ir pasislėpti dažnai galima tik už dėžių. Šio tipo žemėlapiuose ginklai guli ant žemės ir juos reikia pasiimti. Populiariausi žemėlapiai:
o aim_map
o aim_headshot
o aim_crazyjump
* fy_ – žemėlapiai, kuriuose ginklai guli ant žemės ir juos reikia pasiimti. Taip pat nedažnai būna dideli. Populiariausi žemėlapiai:
o fy_simpsons
o fy_pool_day
o fy_snow
* gg_ – maži žemėlapiai, skirti GunGame modui.
* surf_ – žemėlapiai Surf modui, dažnai būna panašūs vienas į kitą.
* zm_ – žemėlapiai Zombie modui.

Taip pat pasitaiko kitokių tipų žemėlapių, kaip mini_, ka_, fun_ ir kitokių. Pasitaiko tokių žemėlapių kaip 35hp arba 123kill, kurie iš viso neturi tipo.

Ginklai

Žaidime naudojami ginklai, kurie yra ir tikrovėje, pvz.: AK-47 („kalašnikovas“), UZI, Desert Eagle, USP, M4A1 ir t. t. Yra 3 granatų rūšys: Flashbang Grenade (FB) – apakina priešus maždaug 6 sekundėms, Smoke Gas Grenade (SG) – liaudiškai „duminūškė“, kuri leidžia pilkus dūmus, High Explosive Grenade (HE) – sprogstamoji granata. Žemiau išvardinti visi žaidimo ginklai:

* Glock 18
* USP
* P228
* Deagle
* Fiveseven
* Dual Elite
* M3 (slenge vadinamas „pompa“)
* XM1014 (taip pat kartais vadinamas „pompa“)
* TMP
* MAC-10
* MP5navy
* UMP45
* P90 (slenge vadinamas tarka)
* Galil
* FAMAS
* AK-47
* Schimdt Scout
* M4A1 (slenge vadinamas „emke“, „emka“)
* SG552
* AUG
* AWP
* G3SG1
* SG550
* M249

Be šautuvų, ginklais taip pat laikomi peilis (knife) ir sprogstamoji granata.

Legalus žaidimas

Dauguma žaidėjų naudojasi non-steam counter-strike versija. Tokie žaidėjai daugiausiai „čytina“ (cheats, naudojamos pagalbinės programos, kurios palengvina žaidimą). Norintys žaisti prieš kitus žaidėjus, kurie nenaudoja čytų, turi įsigyti programą Steam. Nusipirkus CS (ar kitą žaidimą), galima žaisti visuose pasaulio serveriuose. Žaidėjai, naudojantys pašalines programas, bus automatiškai užblokuoti.
Kodai

Kodai – programos ir programiniai kodai, palengvinantys žaidimą. Žaidėjas, naudojantis šias programas, dažniausiai visada laimi. Yra keletas režimų: „aimas“ (šaudymas tik į galvą) ; „speedas“ (greitas bėgiojimas ir šaudymas) ; „wall hacks“ (wh, sienų hackas, gali būti baltos, nubraižytos ar visiškai kiauros/permatomos).

Žmonės, kurie naudoja šias programas, išmetami iš serverių be galimybės prisijungti (užbaninami). Naudojant šiuos kodus negalima žaisti įvairiuose turnyruose ir pan. Dauguma sukčiavimo kodų yra sukurta naudojant skriptus (leidžiamos/draudžiamos cs komandos). Juos pakeitus gali palengvėti/pablogėti žaidimas.

Populiariausi sukčiavimų skriptai yra šie:

* Greitas pirkimas (pagal nutylėjimą F1)
* Automatinis ginklo užtaisymas
* Greitas ginklo keitimas pasibaigus šoviniams (pagal nutylėjimą Q)
* Pritūpimas (tam tikrą laiką tupinėti)
* Apgaulingas minavimas

wikipedia


12345 (balsavimų nėra)
Loading...

Apie Zaidimupasaulis.com:

Jei esi tikras žaidimų fanatikas, atsidūrei tinkamoj vietoj tinkamu laiku. Mūsų svetainėje Zaidimupasaulis.com rasi informacijos apie viską, kas rūpi žaidėjams visame pasaulyje. Tai yra išskirtinė proga sužinoti šviežiausią informaciją ir kas mūsų laukia ateityje. Patyrę srities specialistai dalinasi savo įžvalgomis apie žaidimus, jų patobulinimus ir galimas žaidimo strategijas. Jei esi susidomėjęs šiomis temomis, ši internetinė svetainė atsakys į rūpimus klausimus. Tapk bendruomenės dalimi ir sužinok, su kokiais iššūkiais susiduria kiti žaidėjai. Dar viena svarbi sritis yra oficialios naujienos iš žaidimų kūrėjų, kurios bent trumpai praneša, kokia linkme ir kada bus vystomas žaidimas. Jei nori būti informuotas, sek informaciją mūsų puslapyje ir praplėsk savo žinias. Kai viskas keičiasi taip greitai, tiesiog būtina palaikyti tempą ir neatsilikti. Būk inovatyvus ir gudrus žaidėjas – viskas priklauso tik nuo to, kiek informacijos sugebėsi surinkti ir kaip tai panaudosi kuriant savo taktiką. Tai padės tau tapti efektyvesniu ir pasiekti užsibrėžtų tikslų greičiau. Galbūt tavo strategija pasenusi ir laikas ją atšviežinti? Zaidimupasaulis.com yra būtent ta vieta, kurioje galėsi pasisemti naujų idėjų ir sukurti planą, kaip jas įgyvendinti. Nėra nieko geresnio nei aplenkti varžovus ir nemaloniai juos nustebinti. Kartais sėkmė nepriklauso nuo to, kiek daug darbo tenka įdėti, o nuo to, kaip strategiškai viskas įgyvendinama. Reikėtų nenuvertinti ir mažų detalių, kurios padeda optimizuoti žaidimą ir paspartinti teigiamus pokyčius. Akivaizdu, kad rasi daug įdomių įžvalgų Zaidimupasaulis.com svetainėje – priklausys tik nuo tavo sugebėjimų, kaip tuo pasinaudosi. Išbandyk naujus kelius į sėkmę ir pasisemk patirties iš kitų – tokiu būdu tapsi vienu iš pažangiausių žaidėjų ir galėsi diktuoti savas taisykles!
Taip pat skaitykite...

1 Response

  1. 2011-04-08

    […] susijusių su žaidimų parsisiuntimu iš interneto. Pavyzdžiui: “Iš Kur parsisiųsti Counter strike (Source) žaidimo instalą (CS, CSS)?”, “Iš kur atsisiųsti Pokemonų […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *